Logo firmy MR Instal

Wincentów 37
26-670 Pionki

884 888 477
mrinstal@wp.pl

AKTUALNOŚCI

KLIMATYZACJA ZIMĄ

Temat może wydawać się dziwny, ponieważ klimatyzacja kojarzy nam się przede wszystkim z chłodzeniem powietrza i ulgą jakie przynosi w upalne dni.
Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że klimatyzacji można także używać jako dodatkowe źródło ciepła zimą. Klimatyzatory typu split oraz multisplit, które montuje nasza firma są przystosowane zarówno do chłodzenia jak i ogrzewania pomieszczeń przy zewnętrznej temperaturze nawet do -15 °C. Ponadto klimatyzacja pozwala na utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza, a także zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń z zewnątrz, co jest tak samo ważne zimą jak i latem.
Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad zamontowaniem klimatyzacji w Twoim domu lub biurze niewątpliwym plusem jest też niski koszt eksploatacji klimatyzatorów- nawet o połowę mniejszy niż przy grzaniu grzejnikami elektrycznymi.

Więcej informacji w zakładce KLIMATYZACJA lub pod nr tel. 737 765 536

zdjęcie - klimatyzator radom
zdjęcie - klimatyzatory

DLACZEGO REKUPERACJA JEST DOBRĄ ALTERNATYWĄ DLA WENTYLACJI GRAWITACYJNEJ ?
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że smog jest poważnym problemem nie tylko w dużych miastach, a straty ciepła przy tradycyjnym wietrzeniu domu są ogromne.

Zastanawiasz się co zrobić, aby powietrze w Twoim domu było czyste bez narażania mieszkania na wychłodzenie? – Rekuperacja jest świetną alternatywą dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnejWentylacja grawitacyjna wyciąga z domu ciepłe powietrze i w żaden sposób nie gromadzi tego ciepła, za ogrzanie którego już przecież zapłaciłeś. Tymczasem przez otwarte okno i nieszczelności w budynku nawiewane jest świeże, ale zimne i wilgotne powietrze, które wymaga całkowitego ogrzania.

Rekuperacja pobiera ciepło z wywiewanego powietrza i przekazuje je powietrzu nawiewanemu, dzięki czemu możliwa jest oszczędność energii wymaganej do ogrzania tego powietrza, do pożądanej temperatury sięgająca 30%. Ponadto wentylacja grawitacyjna w żaden sposób nie chroni Ciebie i Twojej rodziny przed smogiem i alergenami znajdującymi się w powietrzu. Rekuperacja przeciwnie- filtruje powietrze, które wpływa do Twojego domu, dzięki temu możesz cieszyć się każdym oddechem, bez konieczności otwierania okien. Co za tym idzie zapobiegasz gromadzeniu się wilgoci w mieszkaniu.

zdjęcie - Wykonanie_rekuperacji_w_domku_jednorodzinnym
zdjęcie - montaż rekuperacji Zalesie Górne

WENTYLACJA DLA DOMU I PRZEMYSŁU

Wykonanie wentylacji oraz montaż okapów dla Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach.
Zachęcamy do zapoznania się z naszymi innymi realizacjami.

zdjęcie - wykonanie wentylacji dla Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach
zdjęcie - wykonanie wentylacji dla Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach
zdjęcie - wykonanie wentylacji dla Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach
zdjęcie - wykonanie wentylacji dla Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach

ZALANA PIWNICA ? – SKUTECZNE OSUSZANIE PO ZALANIU

Wyciek z instalacji, zalanie spowodowane długotrwałymi opadami deszczu – ze wszystkich pomieszczeń w domu piwnica jest najbardziej narażona na zawilgocenie z powodu swojego niskiego położenia, braku ogrzewania i niedostatecznej izolacja. Poniżej w skrócie podajemy jak postępować w przypadku zalania piwnicy. Na początek należy wypompować całą wodę oraz wynieść wszystkie sprzęty. Jeśli mieliśmy do czynienia z podtopieniem trzeba także usunąć szlam, błoto oraz inne zanieczyszczenia naniesione przez wodę. Ważne – z usuwaniem wody z piwnicy należy poczekać do momentu aż poziom wód gruntowych opadnie ponieważ podczas usuwania wody z wewnątrz budynku możemy wymusić ponowny jej napływ z zewnątrz.Kiedy mamy już wypompowaną wodę, wyniesione sprzęty oraz posprzątane wszelkie zanieczyszczenia czas na przeprowadzenie osuszania po zalaniu. Na tym etapie jest ważna szybkość działania – im szybciej rozpoczniemy osuszanie tym mniejsze ryzyko pojawienia się trwałych zacieków, grzybów i pleśni. I w tej sytuacji nie obędzie się bez pomocy profesjonalnej firmy, która zajmuje się tego typu usługami. Dobrze przeprowadzone osuszanie polega na rozstawieniu profesjonalnych osuszaczy, które wyciągną całą wilgoć – więcej na ten temat w zakładce OSUSZANIE

zdjęcie - osuszanie piwnicy po zalaniu
zdjęcie - osuszanie piwnicy po zalaniu
zdjęcie - osuszanie piwnicy po zalaniu
zdjęcie - osuszanie piwnicy po zalaniu

GRZANIE MIESZKAŃ W STANIE SUROWYM

Zima w całej Polsce. Jesteście w trakcie budowy wymarzonego domu. Stan surowy zamknięty i co dalej?
Oczywiście można kontynuować prace wykończeniowe ale tylko pod warunkiem utrzymania wewnątrz odpowiedniej temperatury. Przykładowo tynkując ściany lub kładąc armaturę należy utrzymać temperaturę na poziomie minimum 15 stopni C i wilgotności nie wyższą niż 70%.
Zbyt niska temperatura może spowolnić a nawet zatrzymać proces wiązania i twardnienia zapraw.
Ale jak ogrzać jeśli nie mamy jeszcze centralnego ogrzewania?
Nasza firma oferuje klientom usługę grzania mieszkań w stanie surowym zamkniętym specjalistycznymi nagrzewnicami MASTER

Więcej informacji pod nr tel. 737 765 536

zdjęcie - ogrzewanie mieszkania w stanie surowym
zdjęcie - ogrzewanie mieszkania w stanie surowym

SZKOLENIE Z ZAKRESU WENTYLACJI

Wentylacja zapewnia wymianę powietrza w budynku w sposób specjalnie zorganizowany.
Na rynku dostępne są różne rozwiązania zarówno technologiczne, jak i koncepcyjne.
Systemy wentylacji mogą być zbudowane na wiele sposobów oraz z różnych komponentów – urządzeń, produktów i akcesoriów.
To tylko niektóre zagadnienia poruszone na szkoleniu z zakresu efektywnej wentylacji w którym mieliśmy
przyjemność uczestniczyć jako firma wykonująca wentylację na terenie Radomia.
Nowe rozwiązania, bardziej efektywna wentylacja – szkolimy się dla naszych klientów aby służyć im wiedzą i pełnym profesjonalizmem.

zdjęcie - szkolenie z zakresu wentylacji
zdjęcie - Szkolenie z zakresu wentylacji

OurVibe™ dla MR Instal. 2018