Profesjonalny serwis oraz montaż klimatyzacji (i nie tylko!)

Wincentów 37
26-670 Pionki

884 888 477
mrinstal@wp.pl

Dlaczego rekuperacja jest dobrą alternatywą dla wentylacji grawitacyjnej?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że smog jest poważnym problemem nie tylko w dużych miastach, a straty ciepła przy tradycyjnym wietrzeniu domu są ogromne.

Zastanawiasz się co zrobić, aby powietrze w Twoim domu było czyste bez narażania mieszkania na wychłodzenie? – Rekuperacja jest świetną alternatywą dla tradycyjnej wentylacji grawitacyjnejWentylacja grawitacyjna wyciąga z domu ciepłe powietrze i w żaden sposób nie gromadzi tego ciepła, za ogrzanie którego już przecież zapłaciłeś. Tymczasem przez otwarte okno i nieszczelności w budynku nawiewane jest świeże, ale zimne i wilgotne powietrze, które wymaga całkowitego ogrzania.

Rekuperacja pobiera ciepło z wywiewanego powietrza i przekazuje je powietrzu nawiewanemu, dzięki czemu możliwa jest oszczędność energii wymaganej do ogrzania tego powietrza, do pożądanej temperatury sięgająca 30%. Ponadto wentylacja grawitacyjna w żaden sposób nie chroni Ciebie i Twojej rodziny przed smogiem i alergenami znajdującymi się w powietrzu. Rekuperacja przeciwnie- filtruje powietrze, które wpływa do Twojego domu, dzięki temu możesz cieszyć się każdym oddechem, bez konieczności otwierania okien. Co za tym idzie zapobiegasz gromadzeniu się wilgoci w mieszkaniu.